Zais (Imants Zaķis)

29.03.2011.

Zais a.k.a. Imants

Nodarbošanās: stutēju valsts pārvaldi. Darbs sēdošs, tāpēc ārpus tā gribas kustēt.

Garšo cepti kartupeļi, gaļa, kas nekustas, rasols, daudz rasola un nepasterizēts alus.
Patīk piedzīvojumi, pedalēt, stūrēt divu un četru riteņu mehānismus, skriet, orientēties, dauzīties pa pasauli, joki, skatīties, kā saule lec un riet.
Ārpus Eirāzijas kontinenta vēl neesmu izkļuvis, bet virzos uz to. Vislabākais ceļojums līdz šim – Ziemeļu ekspedīcija uz tālākajiem cietzemes punktiem (2008). Noteikti vēlos atgriezties Norvēģijā un Portugālē. Vēl noteikti būtu jāpaspēj izpētīt Īslandi, Aļasku, Peru un Austrāliju.
Apmeklēti ģeogrāfiski tālākie punkti:
Rietumos un Dienvidos – Lisabona
Ziemeļos – Nordkapp
Austrumos – Semey (Semipalatinska)

Neesmu
– fotogrāfs, bet bildēju,
– sportists, bet piedalos,
– rakstnieks, bet skricelēju,
– žēlsirdīgā māsa, bet arī man ir jūtas.

Visaugstāk vērtēju draugus, ar kuriem droši var “iet izlūkos”.

 

 

Biedri pirms ekspedīcijas par Zaisu izsakās šādi:

  • Arnis: Zais — dzimis mednieks, dzīvo mežā, medī plastmasas kastītes. Brīžiem šķiet, ka viņš pazīst visus. Un viņam ir Viedoklis.
  • Daknis: Zais nerunā, bet dara. Tomēr, kad runā, tas nenotiek bez īpaša fonētiskā humora. Vienmēr būs tas, kurš visus modina, neskatoties uz to, ka pats aizgājis gulēt pēdējais. Hronists.
  • Ucis: Neviļus gribētos teikt šādus vārdus: “Tā kunga ceļi ir neizdibināmi!” Vienā brīdī viņš ir pie kāda ciemos, te pēkšņi ir Kurzemē, plkst. 5:00 no rīta uzņēmis bildi ar saullēktu no mežsarga torņa Varakļānu novadā, un 7:00 jau ir darbā un twitterī jautā, ko darīt vakarā.
  • Zilvers: Cilvēks, kurš jebkurā diennakts laikā ir gatavs doties piedzīvojumos kaut vai viens, daudz nerunā, bet, ja runā, tad par tēmu.