Pēteris Daknis

29.03.2011.

Pēteris Daknis

Savas darba dienas pavadu, drukājot lielformāta izdrukas. Darbs ir saistīts ar ne pārāk smaržīgiem izgarojumiem, tāpēc ļoti labprāt atrodos svaigā gaisā.

Līdz šim visiespaidīgākais ceļojums bija Eiropas tālākā ziemeļu punkta, tā, kurš kontinentālais, apmeklējums. Pie reizes tika apmeklēts arī plašāk zināmais Nordkaps, bet ja man jāatbild, kurš man patika labāk – par bargu naudu “drive-in” Nordkaps vai kājām ejot pa bargu apvidu apciemojamais Nordkins, atbilde ir skaidra – Nordkins. Tā kā ceļojuma maršruts beigās mūs neplānoti apveda apkārt pilnīgi visai Baltijas jūrai (nu ja nerēķina nelielu krāpšanos, kam ir saistība ar Tallinas ostu), tas ir jo īpaši palicis atmiņā.

Dīvainā kārtā, vieta, kur es vēlētos atgriezties, ir Venēcija. Tur nejauši sanāca pabūt aptuveni 4 stundas, un tā līdz šim ir vienīgā pilsēta, kura likusi manam žoklim atkārties. Labprāt atgrieztos arī vietā, ko norvēģi sauc par Kjøllefjord, kur, sēžot krodziņā, ir iespējams vērot kā, iznirstot no Barenca jūras miglas, ostā ienāk lielie zvejas kuģi. Tur tā sēžot un apzinoties savu ģeogrāfisko atrašanās vietu, rodas dīvaina, neaprakstāma sajūta. Vienīgā vieta bez Latvijas, kur atrodoties, esmu domājis par palikšanu tur uz dzīvi.

Noteikti vēlos apmeklēt Jaunzēlandi un Madagaskaru, kā arī Dienvidamerikas dienvidus.

Kaitina ceļojumi bez pārvietošanās brīvības (savas automašīnas), ceļojums ar lidmašīnu uz Maroku man sabojāja iespaidu par turieni, jo nācās izmantot satiksmes autobusus, līdz ar to daudz atrasties pilsētā un izmantot tūristu standartpiedāvājumu ceļojumam uz tuksnesi. Piekrišana šim piedāvājumam ir līdz šim lielākais ceļojumu “fail”.

 

Biedri pirms ekspedīcijas par Pēteri izsakās sekojoši:

  • Arnis: Ar mazliet netradicionālu skatu uz dzīvi, ir iecienījis neceļus, labi orientējas dažādās dīvainās ierīcēs un ik pa laikam uzrīko kādu aizraujošu spēli ar autobraukšanas elementiem citiem dīvaiņiem.
  • Ucis: Viens no galvenajiem ekspedīcijas dzinējspēkiem. Daudzu labu ideju ģenerators. Nebrīnītos, ja viena no Pētera smadzeņu puslodēm būtu atbildīga tikai par viņa sātīgo humoru. Uz četriem ratiem pārvietojas daudz stabilāk kā uz kājām.
  • Zilvers: Cilvēks, kurš ir ļoti interesants sarunu biedrs, nodabojas ar daudzām aizraujošām lietām, kā arī spēj lieliski tikt galā ar organizatorisko darbu. Izceļas ar lielisku humoru.
  • Līva: Pēteris ir ideāls biedrs ar kuru kopā doties tuvos un tālos ceļojumos. Ja var ticēt draugiem, tad mēs saprotamies no pusvārda, kas saspringtos apstākļos atvieglo un paātrina komunikāciju. Patīk braukt tur, kur cits savu mūžu auto nedzītu, un vēl vairāk tur, kur kāds saka, ka noteikti nevarēs izbraukt.
  • Zais: Viens no cilvēkiem, par kuru droši var teikt: respekt un pačot! Pilots, navigators, organizators, stratēģis, samierinātājs utt. Un vienkārši cīši lobs cylvāks. Kā Susaņins ievedīs lielākajā purvā, taču atradīs ceļu arī izbraukšanai laukā. Pie stūres neķers kreņķi arī tad, ja naktī lauku ceļa vidū pēkšņi uzradīsies melna lietuviešu govs.