Līva Māldere

29.03.2011.

Līva Māldere

Kā jau biedri par mani ir izteikušies, no darba nebaidos. Patīk dubļi, bezceļš, brīvdienas, daba, gumijas zābaki un vilcienu stacijas.

Garšo kukurūza un ļoti ceru, ka ekspedīcijas laikā netiks vārīta kolektīvā piena zupa. Rūpējoties par komandas biedriem, esmu apņēmusies iziet masu barošanas kursus pie Autolistes Māras. Ikdienā eju uz darbu un cenšos strādāt, tikai tas sāk palikt ar vien grūtāk, jo visas domas ir par un ap Baikālu.

Līdz šim tālākie ceļojumi ir bijuši līdz Marokai un Gruzijai, bet visilgākais bija brauciens apkārt Baltijas jūrai 2008. gada vasarā, kura ietvaros tika apmeklēts Eiropas tālākais ziemeļu punkts Nordkins. Protams, vislabāk atmiņā palikuši pēdējie ceļojumi, bet kā visīpašāko varu minēt braucienu ar stopiem uz Bulgāriju kopā ar Pēteri. Īpašs šis brauciens ir tādēļ, ka tas bija mans pirmais, tālais ceļojums jau apzinīgā vecumā ar konkrētu mērķi – nopeldēties Melnajā jūrā. Pa ceļam piedzīvota fūristu viesmīlība, Slovākijas viesnīciņā, Tatros gulēts viscietākajos palagos ever, nakts gājiens 20 kilometru garumā uz Slovākijas-Ungārijas robežu gar kukurūzas laukiem, kuros šiverēja žurkas, brauciens vilcienā uz Serbijas galvaspilsētu Belgradu vienā kupejā ar iedzērušiem Serbu karavīriem, kā arī lieliska atpūta galamērķī – Varnā, kur ēdām gigantiskas porcijas kafejnīcā “Godzilla” par smiekla naudu, metām arbūzus no astotā stāva un vienkārši bijām tālu prom no mājām :)

Ceļot ir forši, un ja vien tam nevajadzētu naudu, līdz ar ko, lai to dabūtu ir jāiet uz darbu, es to varētu darīt visu laiku. Gribas nokļūt visur, kur vēl nav būts, bet Jaunzēlande, Venecuēla un Nepāla ir tādi tālo sapņu galamērķi, kuros ceru kādreiz nokļūt.

 

 

Biedri pirms ekspedīcijas par Līvu izsakās šādi:

  • Ucis: Iespējams, karti māk lasīt aizvērtām acīm. Labi panes vīriešu netīro humoru un nekautrējas lietas saukt īstajos vārdos. Tāpat no Līvas nav nācies dzirdēt čīkstēšanu par sliktiem laikapstākļiem, nelāgu ēdienu vai komfortu.
  • Arnis: Aizņem maz vietas, bet ar enerģiju spēj aizpildīt daudz telpas un iedvesmot arī citus. Runā, ka labi rokot sniegu.
  • Daknis: Vairāk par visu Līvai patīk pļaut zāli ar benzīndzinēja trimmeri. Vēl viņai patīk rokdarbi, kā, piemēram, šīs ekspedīcijas maršruta izstrāde. Es Līvu pazīstu jau 8 gadus, tāpēc man ir pagrūti šeit uzrakstīt kaut ko īsu.
  • Zilvers: Cilvēks, kurš nerunā aplinkus un saka, ko domā, ar labām organizatores īpašībām, un, cerams, paglābs baru tēvaiņu no bada nāves.
  • Zais: Vienmēr gatava visdažādākajām ēverģēlībām. Labprāt dauzīsies pa naktīm apkārt un no rīta ies uz darbu. Ja pamodīsies. Bez kurnēšanas raks, pļaus, zāģēs un stums, un pat iekrītot lielākajos dubļos, smiesies par to. Nav pretenziju pret latvāņiem, bet nepatīk selerijas.