Bizenājs (Gatis Krūmiņš)

29.03.2011.

Bizenājs (Gatis Krūmiņš)

Pēdējo reizi dabūju ar žagariem 11 gadu vecumā, biju vainīgs tēva acīs, bet ne savās, pats novilku bikšeles, neizdvesu ne skaņas, apjozos un noslaucījis asaras pametu eksekūcijas vietu. Spītīgs tātad. Pirmais lielais ceļojums, ja tā to var dēvēt, notikās nepilnu 13 gadu vecumā, kad mani marta vakarā izsēdināja no autobusa 41 km attālumā no mājām. Izturīgs tātad. Gadu vēlāk neglābjami iemīlējos brāļa klasesbiedrenē, vakara pastaigas, puķītes, mīļa čubināšanās… nelaimīgi. Emocionāls tātad. Jau 10. klasē zināju, ka griezīšu, atlika tikai izstudēt. Apņēmīgs tātad. Neskatoties uz kursabiedru smīkņāšanu nu jau 34 semestrus esmu ventonus. Zināmā mērā konservatīvs tātad. Jā, braucu 9 gadus ar SAAB, snobs tātad. Un, ja jūsu pasākumā ir klusi, mana ierašanas to padarīs vismaz skaļu. Kaut kas pa vidu starp galma ākstu un sabiedrības dvēseli.
Ikdienā cenšos saprast mūsu mīļdzīvnieku sāpes, brīvā brīdī meklēju kastītes, rokos vēsturiskajās annālēs, laiku pa laikam piesliecos Trimpus slavināšanai, uzticamais SAAB ir mani izvizinājis pa visu Eiropu, sākot no Mehamnn un kolosāla gājiena uz tālāko Eiropas kontinentālo Z punktu, beidzot ar Krimas pussalu.
Gribu? Visu! Austrālija un Venecuēla, A.Laimes plakankalne mani uzrunā!

 

 

Par Bizenāju biedri domā tā:

  • Arnis: Kaut arī lopu dakteris, uz mutes nav kritis un pēc padoma kabatā nemeklēs. Sagādājiet tikai rezerves daļas, uzšūs arī astoņkājīti.
  • Daknis: Īsumā – vetārsts, kuram īstā vieta būtu teātrī, bet tad mans suns būtu miris. Ja nesapratāt – augstas raudzes profesionālis, kurš dzen jokus savai profesijai neraksturīgā apjomā.
  • Zilvers: tas, ka Bizenājs pārvietojas ar SAAB, jau visu pasaka priekšā, ļoti cienu SAAB fanātus un uzskatu, ka viņi ir interesantas personības. Un vēl savienojumā ar tādu profesiju!
  • Zais: Ja nekļūdos, tad pirmoreiz Bizi satiku ļoti ikdienišķos apstākļos – nakts tumsā, zem dzelzceļa sliedēm. Uz tilta. Laikam jau tas daudz ko izsaka. Citi krāj pastmarkas, Bizenājs – SAABus. Ja būs vajadzīgs, sarunās dīlu ar jebkuru kustoni.