Sākums > Vispārīgi > Par mums raksta…

Par mums raksta…

Beidzot mūsu mazās rociņas, kuras iepriekšējo pusotru mēnesi vairāk bija pieradušas teltis sliet, guni kurināt un mašīnas iz dubļiem un akmeņiem vilkt, aklimatizējas civilizētai dzīvei. Līdz ar to tagad galvenie uzdevumi, bez auto defektācijas un kopējās ekspedīcijas bilances savilkšanas, ir arī gatavošanās kopīgai pasēdēšanai. Ar tējām un citiem atspridzinošiem dzērieniem un, protams, mūsu bildēm un “mednieku stāstiem”. Bet visam savs laiks un informācija par šo pasākumu sekos vēlāk.

Tikmēr varam palūkoties, ko internetos interesantu var atrast par mums pašiem. Tā, piemēram, Irkutskas Terrano kluba forumā 29.jūlijā ir šāds ieraksts:

“Нынче недалеко от Усть-Баргузина встретили ребят с Новосибирска – собирались идти 110-м зимником на паре крузаков и, кажется, рейнджер у них еще был. Что-то у них в задней оси поломалось по-серьезному. На мои сомнения в возможности прохода по этому маршруту после прошедших дождей, они сказали, что нынче уже колонна из 7 машин из Москвы прошла зимник. Гинтас из Риги сейчас написал, что два микрика из Латвии тоже там сумели пролезть – шли с севера. Фотки у них – класс! http://baikals.lv/category/general/ Получается, что они недели две там провели, из того, что отрывочно в тексте понял, досталось ребятам изрядно… Где-то сейчас они на подходе к Иркутску – санитарка и ивеко.”

“Nupat netālu no Ustj-Barguzinas satikām puišus no Novosibirskas – gatavojās braukt pa 110. zimņiku (ziemas ceļu) ar pāris krūzeriem un, šķiet, ka tiem bija arī arī Ranger. Kaut kas aizmugures asij bija nopietni salūzis. Pēc manis izteiktajām šaubām par iespējām  pēc pēdējām lietavām veikt šo maršrutu, viņi teica, ka nupat arī 7 automašīnu kolonna no Maskavas esot izbraukusi zieminieku. Gints no Rīgas (Gints Skutāns – B.) rakstīja, ka divi mikriņi no Latvijas arī tur ir spējuši izlīst – braukuši no ziemeļiem. Foto viņiem ir lieliski! http://baikals.lv/category/general/ Iznāk, ka viņi tur pavadīja divas nedēļas, no tā, ko daļēji sapratu tekstā, puišiem ir ticis pamatīgi… Kaut kur šobrīd viņi tuvojas Irkutskai – saņitarka (UAZ – B.) un iveko.”

Otrs ieraksts atrodams mūsu pie Uljunhanas ciema satikto Novosibirskas ceļotāju 5.augustā publicētajā atskaitē par braucienu apkārt Baikāla ezeram. Jāatzīst, ka arī viņiem nav gājis viegli, taču veiksmīgi izlauzušies līdz galam:

“21 июля. В путь. На развилке Улюнхан – Умхей встречаем микроавтобус Ivecoс латышскими туристами. Любители экстрима из солнечной Прибалтики повеселились качественно. На этом микроавтобусе и на УАЗике (!!!) из Латвии и прямо сюда. Кстати проект этот тут: baikals.lv. Бурно обсуждаем то, как они прошли зимник, и ненароком спрашиваем, а где же, мммм, 50% группы?! То есть тот самый УАЗик. Выясняется, что жертва российского автопрома сломалась ни где-то, а почти посреди зимника. Поэтому несколько человек шли пешком 70 км за помощью. Обычное дело, я так каждое утро на работу хожу…. В итоге они где-то дальше Улюнхана нашли Урал, который за небольшие деньги (25000 руб.) согласился транспортировать жертву из зимника в Большой мир. Больше всего нам понравился ответ на вопрос «а как там с медведями? Видели?». Ребята вполне хорошо говорят по-русски, но, естественно, с приличным акцентом. Единственная девушка в команде ответила: «медведей не видели, только следы и ГОВНО». Причем последнее слово прозвучало очень четко и без акцента. Видимо, действительно Его видели. Команда нам сообщила, что Срамную речку они шли несколько дней и проложили там дорогу, так что нам будет легко. Далее последовал ритуальный обмен майками и рукопожатиями. Замечательные ребята. Мы им пожелали хорошего пути и двинули дальше.

Утром 22ого жизнь наладилась!!! …. И вот мы на территории Джергинского заповедника.

Встречаем Урал, везущий на себе продукт российского автопрома с латышами внутри. Они похоже такие уставшие, что даже выйти не могут. Желаем им хорошего пути и движемся дальше.

25 июля. Сложности, наконец-то, достигли апогея. Начинаем движение по Срамной. Хорошо все-таки, что перед нами латыши вымостили дорогу.”

“21.jūlijs. Ceļā. Pie Uljunhanas-Umheja ceļu sazarojuma satiekam mikroautobusu Iveco ar latviešu tūristiem. Ekstrēmo piedzīvojumu cienītāji no saulainās Baltijas kvalitatīvi uzjautrinājušies. Ar šo mikroautobusu un UAZ-iku (!!!) no Latvijas atbraukuši šurp. Starp citu, pats projekts šeit: baikals.lv. Dedzīgi apspriežam to, kā viņi šķērsojuši zimņiku, un pie reizes pajautājam, mmm, kur tad ir 50% grupas?! Tātad, tas pats UAZiks. Noskaidrojas, ka Krievijas autobūves upuris salūzis, pie tam ne jau kaut kur, bet gandrīz zimņika pusceļā (šo viņi, protams, pārspīlē! – B.) Tāpēc daži cilvēki gājuši kājām 70km, lai sameklētu palīdzību. Parasta lieta, es arī tā katru rītu eju uz darbu… Kaut kur aiz Uljunhanas viņi sameklējuši Urālu, kas par nelielu naudas summu (25000 rubļu) bijis ar mieru transportēt upuri no zimņika uz Lielo pasauli. Visvairāk mums patika atbilde uz jautājumu “Un kā tur ar lāčiem? Redzējāt?”. Puiši diezgan labi runā krieviski, taču, saprotams, ka ar akcentu. Vienīgā meitene komandā atbildēja: “lāčus neredzējām, tikai pēdas un SŪDUS”. Pie tam pēdējais vārds izskanēja ļoti skaidri un bez akcenta. Kā redzams, tiešām viņi TO redzēja. Komanda mums pastāstīja, ka Sramnajas upes posmu viņi braukuši vairākas dienas un sakārtojuši tur ceļu, tā kā mums braukt būs viegli. Tālāk sekoja rituālā apmainīšanās ar krekliņiem un rokasspiedieniem. Lieliski puiši. Mēs viņiem novēlējām laimīgu ceļu un virzījamies tālāk.

22. (jūlija – B.) rītā dzīve nokārtojās!!! Un, lūk, mēs esam Džerginskas rezervāta teritorijā.

Satiekam Urālu, kas ved Krievijas autorūpniecības produktu ar latviešiem. Izskatās, ka viņi ir tik noguruši, ka nespēj pat izkāpt. Novēlam laimīgu ceļu un virzāmies tālāk.

25.jūlijs. Beidzot grūtības ir sasniegušas apogeju. Sākam kustību pa Sramnaja upi. Tomēr labi, ka latvieši pirms mums ir izbruģējuši ceļu.”

 1. August 8th, 2011 at 16:32 | #1

  Izklausās labi. Un paldies par tulkojumu, nav jāsasprindzinās lasot!

 2. August 8th, 2011 at 16:52 | #2

  Es tagad saprotu, kapec čaļi bija tik traki uzvilkušies par tām dzeltenajām šķiltavām :D
  http://public.fotki.com/kamerzan/2019/baikal-141-resize.html

 3. bizenajs
  August 8th, 2011 at 17:48 | #3

  par šķiltavām laikam tikai iesvaidītie saprot? vai atkal es esmu igaunis? bet tā super teksts, vislabāk patika par Līvas govno un 70 km, kas tur, katru rītu eju :-)

 4. Līva
  August 8th, 2011 at 18:39 | #4

  Es ar tagad par tām šķiltavām vēl labāk visu saprotu. Kad mēs viņas satikām viņām bija vairāk drēbju mugurā :)

 5. dute
  August 19th, 2011 at 14:30 | #5

  hahhahaha GAVNO

 1. Atgriezenisko saišu šobrīd vēl nav.